За останні десятиліття кількість інвесторів, які вкладають в інвестиційні фонди, зросла в кілька разів. Це говорить про те, що люди довіряють керувати ETF своїми активами та бачать ефективність такого інвестування. І все більше українців вважають за краще не просто зберігати свої заощадження вдома, а отримувати з них додатковий прибуток. А дійшовши висновку, що накопичені кошти можуть давати дохід, якщо ними правильно розпорядитися, вони роблять вибір ETF для портфеля. Якщо ви зацікавлені в примноженні своїх заощаджень, плануєте вигідно їх вкласти, і тільки починаєте знайомство зі сферою торгівлі на біржі, вам буде корисно дізнатися більше про такий простий спосіб інвестування як ETF.
Це інвестиційний фонд, який торгує на біржі, має свої акції, і дає можливість інвестувати одразу у кілька різних цінних паперів. Компанія, що управляє ETF, згідно зі складеним стратегічним планом набуває для інвестиційного портфеля активів, а потім продає частину інвестицій, випустивши акції. З акціями можна виконувати будь-які операції, доступні у біржовій торгівлі.
Щоб розуміти, як вибрати ETF, потрібно знати особливості кожного фінансового інструменту, його стратегії та інструменти. До портфелю інвестиційного фонду можуть входити різні інструменти, які використовуються для торгівлі на біржі. Це облігації, валюта, акції, дорогоцінні метали та інші біржові товари. Співвідношення, вид та кількість активів залежить від стратегії ETF. Інвестиційний портфель фонду поповнюється іншими активами замість тих, що були виставлені на продаж. Ознайомитись із вмістом портфеля, періодичністю динамічного коригування позицій можна з документації біржового фонду. Комісія ETF, управлінські витрати, доступність активів та їх якість впливають на рішення при виборі фонду. Незважаючи на відмінності кожного фонду у правилах та стратегії, їх поєднують спільні переваги.
За структурою інвестиційний фонд ділиться на первинний та вторинний ринок. На первинному ринку можуть брати участь лише особи, уповноважені біржовим фондом. Вони виконують обмін кошика активів, випускають акції. великими партіями, що створює відчуття масштабності операцій. Звичайним фізичним особам, незалежно від їх інвестиційної кваліфікації, підійде вторинний ETF для довгострокового інвестування. Фонди також поділяються на кілька типів, які відрізняються правилами управління, стратегією, фінансовими інструментами та своїм призначенням.
Інвестору надано широкі можливості вкластися в різні активи, щоб отримувати стабільний прибуток як додатковий або навіть основний вид заробітку. Доступність численних ETF фондів на біржі у інвестора-початківця може викликати скруту з вибором оптимального варіанту. Тому, вкладаючись у ETF, звертайте увагу на основні параметри, щоб вони відповідали вашим цілям та інвестиційній зацікавленості.
Ліквідність ETF. Ліквідність фонду залежить від структури ринку. Якщо приватному інвестору первинний ринок не доступний, то на вторинному, він може розглядати такі показники, як торговий обсяг і види активів. Впливають на можливість вигідно продавати активи і ті учасники торгів, які займаються стабілізацією ринку та підтримують ліквідність інструментів.
Комісія ETF. Важливим фактором, який враховується при виборі ETF фонду, є коефіцієнт витрат. Керівна компанія може збирати з інвесторів оплату послуг в управлінні портфелем. Звичайно вигідніше ETF, де коефіцієнт витрат низький, а теоретичний потенціал прибутку високий.
Географічна диверсифікація ETF. Одним із відповідальних і складних процесів при створенні інвестиційного портфеля є диверсифікація. Серед різних стратегій поведінки, спрямованих на зниження ризиків, захист портфеля та підтримку його збалансованості, виділяється диверсифікація активів з географічної прив'язки чи сектору. Можна інвестувати у перспективні проекти певної галузі економіки, або набувати активів, керуючись станом економіки країни. Вкладайтеся в активи країн, які перебувають у вигіднішому фінансовому становищі. Або включайте в портфель активи одразу кількох країн із розвиненою економікою.