Мета будь-якого інвестування полягає в тому, щоб зроблені вкладення давали якомога більший дохід. І чим довше інвестиції не переказувати в кошти, тим більше можна заробити. Внаслідок певних дій з активами відбувається зростання прибутку. Але заощадженнями потрібно вміти керувати, для чого і потрібен надійний і ефективний фінансовий інструмент, який приноситиме прибуток і примножуватиме вже наявний капітал. Таким базовим інструментом є капіталізація. Розглянемо, що таке капіталізація і де вона застосовується.
Якщо порівнювати з формою лінійного доходу, то капіталізація має суттєві переваги. При лінійному доході зростання величини капіталу залишається з постійним значенням. І якщо інвестор отримує від вкладень 500 доларів річних, то сума не змінюватиметься, навіть якщо фактична вартість активів змінилася. При капіталізації ж, навпаки, приріст збільшуватиметься. І зростатиме він відповідно до збільшення вартості вкладеного капіталу.
Капіталізація простими словами означає швидкий приріст загального обсягу інвестицій. А це гарантує інвестору суттєвий дохід. Термін «капіталізація» застосуємо до ринку, компаній, банківських вкладів. Наприклад, є капіталізація відсоткової ставки за депозитом. Це коли фінансова установа, де вкладник зберігає свої накопичення, додає за певний період відсотки до наявної суми депозиту.
Капіталізацією називають вартість активу, яка збільшується з часом за рахунок додавання до неї відсотка прибутку. Капіталізація буває трьох типів: зайва, достатня та недостатня. Вона розраховується за таким фінансовим показником, як поточна ринкова вартість. Розглянемо основні види капіталізації.
Ринкова капіталізація цінного паперу.
Капіталізація фондового ринку.
Капіталізація компанії.
Капіталізація за вкладом.
На рішення банку впливає декілька факторів
Це коли накопичені відсотки додаются ще відсотки і ви отримуєте прибуток.
І розмір суми вкладу постійно збільшуєтся і в кінцевому результаті заощадження ростуть.
Наведемо простий приклад щорічної капіталізації:
Сума вкладу 10 000 грн
Відсоток річний 20%
Термін 3 роки
Відсотки 10 000 грн *20% =2000 грн
Нова сума 10 000+2 000 = 12 000 грн
Відсотки 12 000 грн*20%=2400 грн
Нова сума 12 000 + 2 400 = 14 400 грн
Відсотки 14 400 грн * 20%= 2880 грн
Нова сума 14 400 + 2 880 грн = 17 280 грн
Через 3 роки ви отримаєте 17 280 , тобто загальний дохід 7 280 грн
Фонду гарантування вкладів виплатив 2024 році 38,3 млн грн гарантованих коштів
Автор
Мене звати Андрій Іванович Бондаренко, я є експертом з фінансового консалтингу з понад 10 роками досвіду у сфері фінансового аналізу та управління капіталом. Моя головна мета — допомогти вам приймати зважені фінансові рішення, які дозволять досягти ваших
Кількість статей: 3