США навмисно робили м'якші санкції

  • ЕкоФін
  • 26 червня 2024
  • Загальні новини
  • 20

Адміністрація Байдена запровадила пом’якшені санкції проти Росії, Ірану та Венесуели, прагнучи зберегти стабільність цін на пальне напередодні виборів.

Про це інформує The Wall Street Journal.

Адміністрація намагається утримувати стабільні ціни на бензин, стимулюючи постачання нафти на світові ринки. Проте це завдання суперечить іншому пріоритету — жорсткій політиці щодо країн-супротивників, таких як Росія, Іран і Венесуела. Як наслідок, санкції проти основних нафтовидобувних країн виявилися менш жорсткими.

Наприклад, у вівторок США запровадили нові санкції проти Ірану. За словами аналітиків, ці обмеження торкнулися лише частини нафтового експорту Ірану і навряд чи суттєво вплинуть на глобальні ринки.

"Президент прагнув зробити все можливе, щоб забезпечити найнижчу ціну на бензин для американських споживачів, оскільки це впливає на повсякденне життя родин," - зазначив високопосадовець адміністрації.

Хоча напруженість у відносинах між Іраном і США зросла після нападів на Ізраїль 7 жовтня, щоденний експорт нафти з Ірану цього року перевищив 1,5 мільйона барелів на день, починаючи з лютого. Це значно більше, ніж на початку президентства Байдена. Значну частину цієї нафти купують невеликі китайські нафтопереробні заводи за зниженими цінами.

США та їхні союзники були "дуже обережними, щоб не завдати шкоди здатності західних економік функціонувати," коли вводили санкції, сказав Джон Сміт, партнер Morrison Foerster і колишній керівник Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.

Американські дипломати та енергетичні чиновники десятиліттями працювали по всьому світу, щоб забезпечити стабільне постачання нафти, часто вступаючи в незручні альянси і домовленості.

Коли 12 червня Міністерство фінансів США запровадило нові санкції проти Росії через війну в Україні, вони були спрямовані проти банків, але залишили нафтову галузь країни практично недоторканою.

За словами американських дипломатів та деяких представників енергетичної галузі, існує розчарування серед деяких співробітників Міністерства фінансів США через відсутність дій проти нафтоторговельних мереж, які постачають російську та іранську нафту.

За даними The Wall Street Journal, цими мережами керує трейдер з Азербайджану, який став головним посередником для російської компанії "Роснефть".

Прихильники цієї політики в адміністрації стверджують, що ці кроки дозволяють утримувати ціни на низькому рівні, водночас знижуючи прибутки Росії та Ірану від кожного бареля нафти, який вони продають.

"Наші дві цілі — зниження витрат для американців і зменшення прибутків Кремля — добре узгоджуються," - заявив високопосадовець Міністерства фінансів.

Коли Міністерство фінансів запровадило санкції проти російської компанії "Совкомфлот", воно одночасно видало ліцензії, які звільняють від санкцій весь флот компанії, крім 14 суден. Гравці галузі зазначають, що ці ліцензії дозволяють нафтотрейдерам вести бізнес з цими суднами, мінімізуючи ризик того, що вони стануть мішенню майбутніх санкцій.