Як купити криптовалюту в Україні

Біржі криптовалют: все, що потрібно знати

Криптобіржі в Україні набувають популярності: все більше людей навчаються заробляти з їх допомогою, тож рівень використання криптовалюти серед населення зростає. Тим не менш, досить великий відсоток населення досі не відкрили для себе можливості для отримання прибутку. Тому нижче ми зібрали для вас корисну інформацію про те, яка криптовалюта є найбільш перспективною, що потрібно для придбання цифрового капіталу та які горизонти розвитку крипти в Україні.

Використання криптовалюти під час війни

Ставлення та характер користування криптовалютою з початком повномасштабної російської агресії змінився: так, з початком бойових дій чимало українців використовували операції з криптовалютою, аби вивести капітал з України. Саме з цих причин вже у березні 2022 року стейблкойн Tether (криптоаналог американського долара) в Україні мав котирування на 8-10% вище, аніж долар США. Зниження вартості Tether нижче вартості американського долара почали фіксувати лише тоді, коли українці почали повертатися додому, і їх чисельність перевищила число тих, хто виїжджає.

Популярність Tether зумовлює ще й неможливість вільно купити іноземну валюту за прийнятною ціною. Тож цифрові гроші розглядаються як можливість диверсифікувати гроші та зберегти свій капітал.

Цікаво й те, як посилювався контроль за торгівлею криптовалютою. Так, якщо на початку війни купити цифрові гроші можна було на криптовалютній біржі Binance одним з кількох способів, зокрема з дебетової чи кредитної картки, то вже в квітні були запроваджені обмеження. Аби не допустити непродуктивного відтоку капіталу з України в умовах військового стану, Нацбанк ввів заборону на пряму купівлю криптовалюти за національну. Торкнулися обмеження і суми, на яку можна було придбати цифрові гроші: максимальний розмір коштів тепер становить 100 тис. грн. на місяць.

Проте можливостей, як купити криптовалюту, і досі чимало. Як це зробити, читайте нижче.

РТР-торгівля

РТР-торгівля – варіант, як купити монети на Бінанс. Розглянемо цей спосіб. Аби проводити операції із цифровою валютою, потрібно зареєструвати та верифікувати обліковий запис. Це дасть змогу надалі проводити всі необхідні операції. Після реєстрації та верифікації відбувається автоматичне створення гаманців – у відомих валютах Bitcoin, Etherium, Tether тощо, а також менш популярних.

Орієнтовний баланс - це сумма загальна активів , які на балансі облікового запису.
Спот - це сума всіх криптовалют,які зберігаються на обліковому записі.
Ф'ючерси – це фінансові контракти


Монета(наприклад : ETH Ethereum)
Сума.Загальна кількість цього активу на спотовому балансі біржі.
Ціна монети.Вартість активу за поточним курсом ETH

Що потрібно зробити для купівлі валюти з допомогою РТР-торгівлі?

  1. Обираєте такий пункт меню, що забезпечить вхід на великий ринок. Там надають заявки стосовно продажу інші користувачі Binance.
  2. У колонці «ФІАТ» обираємо UAH.
  3. В стовпчику «Оплата» за бажанням встановлюється фільтр, що дозволяє обрати найлегший спосіб оплати, зокрема, карткою того чи іншого банку.
  4. При виборі того чи іншого банку відбираються релевантні заявки.
  5. Користувач має обрати заявку із запропонованого списку. Опис містить інформацію стосовно запропонованого обсягу валюти на продаж, граничного розміру валюти для операцій (в деяких випадках продавці не бажають продавати валюту в малих обсягах, тож подають заявку на продаж усього розміру валюти). Також тут можна дізнатися відсоток заявок, що були виконані і стосуються конкретного мейкера (продавця).
  6. Обравши потрібну заявку, користувач натискає зелену кнопку «Купити» (конкретно в цьому випадку це кнопка «Купити USDT», оскільки мова йде про Tether). Користувач вказує суму USDT, і на екрані зʼявляється сума в гривневому еквіваленті. Після цього потрібно підтвердити операцію, ще раз натиснувши кнопку.
  7. Знадобиться підтвердження операцій у мобільному додатку банку: підтвердьте угоду та списання коштів. Після того, як продавець отримує гроші, на гаманець користувача зараховується криптовалюта.

Варто зазначити, що все ж варто звертати увагу га на фінансовий моніторинг з боку банку, і розважливо визначати суму, на яку ви купуєте цифрову валюту.

Як купити криптовалюту: електронні обмінники

Для купівлі криптовалюти онлайн часто використовуються електронні обмінники, де цілодобово можна придбати чи продати криптовалюту, сплативши з картки українського банку. Обмінним пунктом встановлюється курс обміну для кожного напрямку. Так, купівля Тether з картки того чи іншого банку передбачає, що ви обираєте саме цей потрібний напрямок та натискаєте кнопку. Для отримання криптовалюти необхідно вказати інформацію платіжної картки та гаманець. Це, до речі, має бути той гаманець, що формується під час створення облікового запису на Binance. Другий момент – правильне зазначення мережі для введення Тether (це Tron та Ethereum).

Обмінники функціонують автоматично чи в ручному режимі, коли їх роботу регулює оператор.

Наведемо приклад одного з електронного обмінника obmenat24 ,як виглядає інтерфейс

Як купити біткоїн та іншу криптовалюту: гуртові обмінники

Купляти криптовалюту на суми від 5 тис доларів можна через мережеві обмінні пункти, де тепер продається і криптовалюта. Для цього потрібно домовитися про операцію за конкретним напрямком обміну, обговорити всі деталі та розмір комісії. Далі під час відвідання обмінного пункту користувач сплачує готівку, вказує адресу свого гаманця, після чого цифрова валюта нараховується користувачу.

Зазвичай криптовалюту в гуртових обмінниках купують чи продають за валюту у готівці. Проте обмінники, що проводять валютообмін, також можуть здійснити операцію за гривнею.

Важливий момент: висока волатильність (коливання) криптовалюти обумовлює часті зміни курсу навіть протягом одного дня.

Як відкрити криптогаманець в Україні та не натрапити на шахраїв

Серед найбільших ризиків для покупців криптовалюти:

  • Криптовалютні піраміди, що за схемою наживи повторюють фінансові піраміди, коли виплати здійснюються за рахунок вкладів нових інвесторів. За неможливості залучення клієнтів гроші виводяться;
  • Фішингові сайти, куди ведуть пропозиції безкоштовно віддати криптовалюту;
  • Підроблені обмінники криптовалюти;
  • Проста довіра користувача неперевіреним оособам.

Тож аби захистити себе від втрати грошей, довіряйте найкращим криптобіржам в Україні та користуйтеся перевіреними методами купівлі.
Від нас невелика рекомендація по криптобіржам :

 Binance Велика Британія Обсяг торгів перевищує 10 млр. $
 Bybit Дубай Обсяг 7,2 млр.$
 WhiteBIT Європейська криптобіржа з українським корінням. Обсяг 3,3 млр. $
 Kuna Українська криптобіржа . Обсяг близько 3 млр. $

Автор

Андрій Бондаренко

Андрій Бондаренко

Мене звати Андрій Іванович Бондаренко, я є експертом з фінансового консалтингу з понад 10 роками досвіду у сфері фінансового аналізу та управління капіталом. Моя головна мета — допомогти вам приймати зважені фінансові рішення, які дозволять досягти ваших

Кількість статей: 3