Як працює накопичувальний депозит: особливості, переваги та вибір

Що таке накопичувальний депозит

Керуйте грошима, щоб завжди мати додатковий дохід і можливість убезпечити себе та своїх близьких у різних ситуаціях. Одним із простих і зрозумілих методів, використовуючи який можна наростити заощадження, є депозит. Гроші розміщують на депозиті, щоб примножити капітал. Користувач отримує відсотки за тимчасове зберігання накопичень у банку. Крім того, депозит, це популярний спосіб зберегти заощадження від інфляції, що особливо важливо в період загальної економічної нестабільності. У банку ваші кошти будуть захищені від необачних витрат, від крадіжок та будь-яких спроб ними заволодіти несанкціоновано. 

Дедалі більше наших співгромадян приходять до висновку про необхідність заощадження свого капіталу, поклавши його на депозит. Будь-яка фізична особа може звернутися до банку чи іншої фінансової установи, щоб обрати депозитну програму. Зберігати гроші можна у гривні чи іноземній валюті, примножуючи кошти чи отримуючи пасивний дохід. Депозит може розміщуватись на конкретний період або не мати фіксованого терміну. В останньому випадку вкладник може в будь-який час забрати свої гроші або поповнити суму, що вже є на рахунку. Існує кілька типів вкладів, що відрізняються умовами депозитного договору. Найбільш зручним та вигідним для користувача варіантом депозиту є накопичувальний рахунок.

 

 

                         Особливості накопичувального депозиту

Цей фінансовий інструмент підходить тим, хто вважає за краще керувати грошовими ресурсами. Від традиційного вкладу, коли кошти розміщуються під відсоток, накопичувальний депозит дозволяє їх ще й ефективно використати збільшення доходу. Вибравши такий варіант депозиту, як накопичувальний рахунок, ви зможете регулярно його поповнювати, і знімати потрібну суму, коли виникне потреба. Таким чином, ви накопичуєте гроші для здійснення великої покупки, і на додаток до цього завжди маєте запас коштів, які можуть виручити у скрутну хвилину. Ваші заощадження будуть працювати, і ви завжди зможете забрати їх для здійснення фінансових цілей. Не всі мають можливість купити дорогу річ, вирушити у подорож, сплатити дитині заняття в університеті. Для будь-якої глобальної витрати потрібні кошти і не малі. І якщо їх одразу нема де взяти, це не привід відмовлятися від своєї мрії. Достатньо відкрити накопичувальний рахунок, на якому ви зможете не лише зібрати необхідну суму, а й збільшити капітал. Він не має термінів та обмежень щодо виведення та поповнення рахунку.

Як працює накопичувальний депозит

Ви розміщуєте свої заощадження на фіксований термін або використовуючи опцію безстрокового депозиту та під певну процентну ставку. Банк використовує вкладені кошти на інвестицій чи кредитування населення. Банк має з фінансових операцій прибуток, а ви як вкладник отримуєте кошти з відсотками. Сенс депозиту такого формату полягає в наявності правил, які передбачають можливість зняття грошей з рахунку без комісії та втрати відсотків та поповнення балансу.

Переваги накопичувального депозиту є очевидними:

  • Ваші накопичення працюють на вас, при цьому не потрібно докладати жодних зусиль для збільшення капіталу.
  • Знімаючи з рахунку суму, ви не втрачаєте відсотки.
  • Ви можете у будь-який час переказати на накопичувальний рахунок гроші. 
  • Фінансові установи пропонують серед депозитних умов високу відсоткову ставку.
  • Є можливість дострокового розірвання депозитного договору.
  • Ви маєте додатковий дохід.
  • Всі кошти, розміщені на депозит, захищені від інфляції. 
  • Відкрити депозит можна з невеликою сумою, по можливості її поповнюючи. 
  • Ви можете за необхідності скористатися грошима з накопичувального депозиту. 
  • Отримання пасивного доходу, який можна збільшити, мінімізувавши зняття грошей з депозитного рахунку та регулярно поповнюючи баланс.

 

 

У яких випадках знадобиться накопичувальний депозит

Фінансовий інструмент є зручним та ефективним способом заробітку. Його використовують для інвестицій і не лише. Наприклад, у вас є сума, яку ви не плануєте витрачати найближчим часом. І якщо ці гроші розмістити на депозитний рахунок, вони стануть джерелом доходу, дозволяючи не витрачати свої сили на роботу.

Накопичувальний депозит стане оптимальним рішенням і в тому випадку, якщо ви хочете убезпечити свої заощадження від шахраїв. Крім вас, ніхто не зможе зняти суму грошей без інформації про платіжні реквізити. 

Розміщують кошти на накопичувальному депозиті також для того, щоб отримувати прибуток і при цьому мати можливість у будь-який момент скористатися грошима, знявши потрібну суму з рахунку. 

Ще одна причина відкрити накопичувальний депозит – необхідність збільшення капіталу за невеликий період часу. Ви можете вибрати в депозитних умовах термін, за який хочете заробити.  

Накопичувальний рахунок стане надійно захищеною скарбничкою, яку можна постійно поповнювати, відраховуючи частину коштів із зарплати. За кілька років на балансі накопичиться пристойна сума, з якої можна і вийшовши на пенсію, відчувати себе людиною з гарним достатком, і ні в чому не потребувати.                              

 

Як вибрати депозит

Різні банки пропонують десятки депозитних програм, що відрізняються умовами. На них і потрібно звертати увагу при відкритті депозиту, віддаючи перевагу найвигіднішим пропозиціям. Основними критеріями, які необхідно враховувати при виборі депозиту, є його строки та ставка. Від процентних нарахувань залежить розмір доходу, який вкладник отримає коштом, розміщеним на депозиті. А тривалість вкладу, яка може бути як кілька місяців, так і кілька років, має відповідати вашим потребам та очікуванням. Вагомою перевагою у виборі депозиту може стати розмір мінімального вкладу, який має бути посильним для вас та відповідати вашим фінансовим можливостям. 

Іншими факторами, які також можуть відіграти роль у виборі депозитної програми, є спосіб виплати відсотків, умови зняття грошей, варіанти оформлення накопичувального рахунку. Звертайте увагу на репутацію фінансової установи, наявність страхування вкладу та капіталізацію відсотків.